Vogels voeren
02.04.25 Het is elk jaar weer een punt van discussie, niet alleen hier bij de vijver, maar ook..
Door
Renée
Renée | donderdag 27 maart 2025 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 65x
Man Bosuil brengt regelmatig een prooi aan huis, zodat Vrouw Bosuil rustig kan blijven broeden. Maar ook zij moet af en toe even de vleugels strekken en wat ontlasting kwijt. Aan het geroep te horen, lijkt zij ook buiten de kast af en toe een prooi van hem te krijgen. Dit gebeurt buiten het zicht van onze camera’s, dus dat kunnen we niet met zekerheid zeggen. Wanneer zij daar niet genoeg aan heeft, dan zal ze zelf ook nog op jacht gaan tijdens haar nachtelijke uitstapjes. Binnenkort zal ze wel beginnen met wat prooien uit haar snavel te sparen om zo een voorraad aan te leggen voor de toekomstige kuikens.
Vrouw Bosuil hoort het natuurlijk al veel eerder dan wij, maar de kuikens zullen vanuit de eieren riedeltjes (kleine piepgeluidjes) laten horen en zij gaat dan terug piepen en tokkelen. Dat zijn de geluiden die ze volgende week bij het voeren ook gaat gebruiken. Zo weten die kleintjes nu alvast dat ze dan hun snavel open moeten doen, zodat er een minihapje in gestopt kan worden.
De eieren zijn gelegd op 2, 5 en 7 maart en in die eieren zijn de kuikens heel hard aan het werk om te groeien. Bijna zijn ze groot genoeg om uit te breken. De spanning stijgt, want de broedtijd zit er bijna op en dus kan het zomaar gebeuren dat ze dit weekend of net daarna al weten te ontsnappen uit dat inmiddels krappe ei.
Voor wie nog een gokje wil wagen voor winst en dus eeuwige roem, de Kuikenpoll is nog open tot vrijdagavond 28 maart.
Zo klein en nog zo kwetsbaar, zo mooi om weer naar uit te kijken! ~ Renée
Hier bewaart ze de prooi nog voor zichzelf, maar binnenkort zal ze dat gaan doen voor haar kuikens!
02.04.25 Het is elk jaar weer een punt van discussie, niet alleen hier bij de vijver, maar ook..
02.04.25 Velen van ons zitten in spanning te wachten. Is er al een gaatje te zien in het ei? W..
02.04.25 Weken wachten we naarstig op de vruchten van de romantiek tussen 4NL en BUS op de Mor..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan