Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Door
Jaap Hijmans
medewerker Vogelbescherming
Rust, overdonderende weidsheid en een grote variëteit aan vogels, dat is wat de Oostvaardersplassen ons bieden. Het jaargetijde en het weer bepalen de soorten die we kunnen zien en horen. Onder leiding van onze gids Peter Hartog, die het gebied op zijn duimpje kent, laten we ons verrassen. Vele ganzen- en eendensoorten zitten in ieder geval in de Oostvaardersplassen. Gorzen (vooral rietgorzen), vinken, spechten, baardmannetjes, ijsvogels, klapeksters en lepelaars worden regelmatig gezien. Diverse roofvogels zoals buizerd, torenvalk en kiekendief en wellicht ook de zeearend, die vaste bewoner is in het gebied. Er is ook aandacht voor andere dieren, zoals de groepen konikpaarden, en het ontstaan van dit bijzondere gebied.
Deze excursie is bedoeld voor mensen die overwegen Vogelbescherming op te nemen in hun testament of dit al hebben gedaan. Het uitstapje geeft u de kans om op een informele manier kennis te maken met Vogelbescherming en met Jaap Hijmans, onze medewerker nalatenschappen. Geheel vrijblijvend. Als u vragen hebt over nalaten, kunt u die tijdens de excursie voorleggen aan Jaap of een afspraak maken voor een vervolggesprek. Maar het is ook prima als u gewoon geniet van de wandeling en de lunch.
Programma
We starten om 12:00 uur met een lunch. Stipt om 13:30 uur gaan we op pad. We lopen een fraaie route van ongeveer 2,5 uur langs verschillende biotopen en staan stil bij de diverse uitkijklocaties in het Oostvaardersveld. Rond 16:00 uur zijn we terug bij het Buitencentrum. Daar sluiten we gezellig af met een drankje.
Besloten excursie
Peter Hartog - Excursieleider Vogelbescherming
Oostvaardersveld, wintergasten en standvogels
Volwassenen
Kitsweg 1 Lelystad
We ontmoeten elkaar om 12:00 uur in het Buitencentrum aan de Kitsweg 1, 8218 AA Lelystad. Dit is het beste te bereiken via Lelystad, al probeert uw navigatie u misschien via Almere of Harderwijk te leiden. Neem vanaf de A6 afslag 10/Lelystad. Volg de N309/Larserdreef richting Lelystad en sla na ca. 1 kilometer linksaf de Torenvalkweg op. Volg deze ca. 6 km, sla dan bij de kruising met de Knardijk rechtsaf. Rijd onder het treinspoor door en ga links de parkeerplaats van het Buitencentrum op.
4 uur
Ons vertrekpunt is helaas niet bereikbaar met het openbaar vervoer. De paden zijn goed begaanbaar, maar er zijn onderweg geen sanitaire voorzieningen. Waarschijnlijk komen we grote grazers tegen zoals konikpaarden. Honden zijn niet toegestaan in het gebied. Voor wie geen (goede) verrekijker heeft zijn een aantal leenkijkers aanwezig en er is een telescoop voor algemeen gebruik.
Nee
€ 13,50 per persoon
Dit is een tegemoetkoming in de kosten van de koffie en de lunch.